Отидете към основна версия

2 974 3

Привлекателните гръцки имоти

  • цени-
  • имоти-
  • гърция

Близо 250 млрд. EUR са инвестирали чужденци в покупката на недвижими имоти в Гърция през 2014 г. срещу 168 млн. EUR година по-рано. Основната причина за подобен ръст е поевтиняването с 50% на имотите от началото на кризата.

Почти 60% от продадените на чужденци имоти са купени от европейци, руснаци и китайци, съобщава гръцкото издание Ekarhimerini. Средно за ваканционен имот чужденците са харчили 77 500 EUR, като най-скъпият продаден имот е на стойност 850 000 EUR. Предпочитани райони за покупка са Миконос и Санторини. Високо остава търсенето на Крит, Родос и Корфу.

Темпът на поевтиняване на гръцките имоти се забави. През 2015 г. средно със 7.5% са се обезценили имотите в южната ни съседка. Това е по-малко в сравнение с 2013 г., когато спадът беше 10.9%.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини