Отидете към основна версия

18 Май, 2015 12:40, обновена 18 Май, 2015 12:40 2 845 5

Катар е готов да инвестира в санирането на панелките ни

  • саниране-
  • катар-
  • българия

Катар има готовност да инвестира във финансови инструменти, емитирани от Българската банка за развитие и Фонда за гарантиране на влоговете, с което при много добри за България условия да се подпомогне финансирането на Националната програма за енергийно ефективно саниране на многофамилни жилищни сгради и да се капитализира Фондът за гарантиране на влоговете. Това стана ясно по време на работната среща между българския министър на финансите Владислав Горанов и катарския му колега Али Шериф ал Емади.

Енергетика, земеделие и инфраструктура са другите сектори, към които Катар проявява инвестиционен интерес. Обсъден е бил и въпросът за разширяване дейността на Qatar Airways, както и възможни схеми България да изнася селскостопанска продукция в емирството.

На среща между министъра на регионалното развитие и благоустройство Лиляна Павлова и министъра на общините и градското планиране на Катар шейх Абдулрахман бин Халифа бин Абдулазиз Ал Тани, беше обсъдена възможността за привличането на български компании в изпълнението на амбициозните строителни проекти във връзка с домакинството на Катар за Световното първенство по футбол през 2022 г. Също така чрез българското посолство в Доха българските строители вече ще имат информация за предстоящи онлайн търгове, което ще им даде възможност за избор.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини