Отидете към основна версия

2 171 0

Франция разпродава държавна земя

  • земя-
  • жилища-
  • дефицит-
  • франция-
  • дижон

На пазара на недвижими имоти във Франция се наблюдава остър недостиг на жилища. По последни данни са необходими 900 000 единици. За да се реши проблема е необходимо на година да се изграждат по 500 000 апартамента. За сравнение през миналата година са били пуснати в експлоатация едва 360 000 единици.

За целта е необходимо част от земята да премине от държавни в частни ръце. Това ще спомогне през следващите пет години да бъдат изградени най-малко 100 000 апартамента. По предварителни данни продажбата на земя на частни инвеститори ще увеличи бюджета с 2 млрд. EUR.

Идеята за продажба на държавни терени беше предложена на президента Никола Саркози през 2008 г. Към днешна дата има план за продажбата на 450 парцела в Дижон (Източна Франция), съобщава френското издание „Фигаро”.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини