Отидете към основна версия

3 136 3

Прочути цигуларки на Мартенски музикални дни в Русе

  • прочути-
  • цигуларки-
  • мартенски музикални дни-
  • русе-
  • ваня миланова-
  • мила георгиева-
  • найден тодоров-
  • филхармония

Ваня Миланова и Мила Георгиева в два концерта на Русенската филхармония

Мила Георгиева. На другата снимка - маестро Найден Тодоров

Международният фестивал „Мартенски музикални дни” отбелязва 55 години от своето създаване. Програмата през 2015 г. предлага изключително силна селекция от концерти и спектакли, участие на елитни артисти и състави от 12 страни на Европа и света, фестивални дебюти, премиери, алтернативни проекти, интерактивни образователни инициативи, майсторски класове и изложби.

Русенската опера отново е основен участник в програмата на фестивала. Освен с голямото събитие – премиерата на операта "Катерина Измайлова" на Шостакович, Русенската опера ще се представи и в два самостоятелни концерта с разнообразна и привлекателна програма.

На 18 март от 19.00 часа в Доходното здание ценителите на класическата музика ще могат да се насладят на виртуозното майсторство на именитата българска цигуларка Ваня Миланова в съпровод на Русенската филхармония и с участието на хор "Дунавски звуци". Диригент ще е Владимир Кираджиев. Ще прозвучи Шотландска фантазия, оп.46 от М. Брух, Песен на съдбата за хор и оркестър, оп.54 от Й. Брамс и Симфония №5, оп.72 от Ян Сибелиус.

Русенска филхармония под диригентството на Найден Тодоров ще закрие на 29 март от 19 часа в Доходното здание тазгодишното издание на фестивала с грандиозния и единствен Концерт за цигулка, оп.77 от Йоханес Брамс, смятан за един от четирите големи немски цигулкови  концерта, и вълнуващата Сюита из балета Жар птица от И. Стравински. Световноизвестната цигуларка Мила Георгиева ще бъде звездният солист в празничната вечер.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини