Шофьор разби светофар, знак и ограждения в Шумен и избяга, съобщиха от полицията в града.
Сигнал за пътен инцидент в района на автогара Шумен е получен тази сутрин в 4.30 часа в дежурната част на ОДМВР-Шумен. На бул.”Мадара” е изпратен авто-патрулен екип.
Установено било, че водач на лек автомобил “Mercedes” с шуменска регистрация предизвикал пътно-транспортно произшествие със значителни материални щети и го напуснал.
При направения оглед станало ясно, че водачът се движил по бул.”Мадара” от Руски паметник в посока към автогарата. На кръстовището на автогарата поради несъобразена скорост минал през острова, разделящ двете пътни платна. Съборил указателен пътен знак, унищожил 10 обезопасителни разделителни решетки на пътното платно и част от светофарна уредба.
След удара част от решетките са намерени на около 10 метра от мястото на удара /близо до спирката/. Работата по изясняване на случая продължава, има данни кой е водачът на автомобила. Предприети са мерки за издирването му.
Започнато е досъдебно производство.