Отидете към основна версия

2 856 1

Трима с доживотен затвор за грабеж и убийство

  • трима-
  • доживотен затвор-
  • грабеж и убийство

Други двама получиха по 18 и 20 години за същия случай

Окръжна прокуратура -  Плевен на 09.12.2014г. е внесла обвинителен акт в Окръжният съд в града срещу Кольо Йорданов, Мирослав Йорданов, Юсеин Меймишев, Ибрахим Салиев и Мехмед Салиев за това, че на 17.02.2011 г. в местността „Нежовец-2", край град Плевен, в съучастие като извършители, отнели чужди движими вещи на стойност 214 лева от владението на собственика – 63-годишния Л.Н.Ц. от град Плевен, с намерение противозаконно да ги присвоят, като употребили за това сила и грабежът е придружен с убийството на Л.Н.Ц. Убийството е извършено по особено мъчителен начин за убития и с особена жестокост.

Кольо Йорданов, Мирослав Йорданов и Юсеин Мемишев са извършили деянието, за което им е повдигнато обвинение при условията на опасен рецидив. Спрямо  Ибрахим Салиев и Мехмед Салиев са повдигнати обвинения за извършено престъпление по чл.199 ал.2 т.2 вр. чл.198 ал.1 вр. чл.20 ал.2 от НК.

С присъда от 17.07.2015г. Окръжен съд -  гр. Плевен е признал за виновни петимата подсъдими, като им наложил следните наказания:

на Кольо Йорданов, Мирослав Йорданов и Юсеин Меймишев – наказание „Доживотен затвор“, което да се изтърпи в затвор при първоначален специален режим;  на Ибрахим Салиев  - 18 години „лишаване от свобода“ при първоначален строг режим на изтърпяване на наказанието, а на Мехмед Салиев – 20 години „лишаване от свобода“ при първоначален строг режим на изтърпяване на наказанието.

Петимата подсъдими към момента се намират в затвора в Плевен и спрямо тях са взети мерки за неотклонение „Задържане под стража“.

Присъдата може да се обжалва и протестира в 15-дневен срок пред Апелативен съд - гр. Велико Търново.

 

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини