Отидете към основна версия

3 621 15

Рони Ромеро и Intelligent Music Project ще представят България на Евровизия 2022

  • рони ромеро-
  • intelligent music project-
  • евровизия-
  • евровизия 2022-
  • представяне-
  • участие-
  • бнт-
  • милен врабевски

Учатието на групата е партньорство между БНТ и фондацията на д-р Врабевски

Групата Intelligent Music Project с вокалист Рони Ромеро (от легендарните "Рейнбоу") ще представлява България на песенния конкурс на Евровизия 2022, обяви на пресконференция генералният директор на БНТ Емил Кошлуков.

Участието на бандата на Евровизия 2022 е публично-частно партньорство между БНТ и фондацията на д-р Врабевски. Групата е записала и представила шест песни на телевизията, като една от песните е била избрана за европейския конкурс.

Врабевски и Рони Ромеро издадоха, че тя не е балада, а енергична рок песен, чието послание е "да не учим децата си да живеят в саксия, в клетка", по думите на Милен Врабевски.

На сцената освен Ромеро ще излезе и Стоян Янкулов-Стунджи, който има зад гърба си още две участия в международния конкурс. Освен това с тях ще е и китаристът Бисер Иванов, както и вокалистът Славин Славчев.

Заради рестрикциите, породени от пандемията от COVID-19, Intelligent Music Project няма да могат да излязат в пълния си състав. Боби Косатката няма да може да е на сцената. Допускат се максимум шестима изпълнители по регламент, съобщиха на пресконференцията.

Песента ще бъде представена през декември. Музиката и текстът са на Милен Врабевски. След това групата тръгва на мини турне, което ще мине през пет български града - Благоевград, Пловдив, Търново, Русе и Стара Загора.

"За мен е голяма част да представя България на Евровизия. До някаква степен вече се чувствам българин", заяви волалистът на "Рейнбоу" Ромеро.

Милен Врабевски сподели, че е голямо предизвикателство рок група да участва в конкурс, в който се свири на сингбек (предварително записан инструментал и пеене на живо), какъвто е регламентът на Евровизия.

Поставете оценка:
Оценка 5 от 4 гласа.

Свързани новини