Отидете към основна версия

4 080 8

Пингвин преплувал над 3000 километра

  • пингвин-
  • антарктика-
  • нова зеландия

Oт Антарктида до Нова Зеландия

Снимка: Shutterstock

"Новозеландци намериха пингвин край южния град Крайстчърч", предаде Би Би Си.

Семейна двойка се е разхождала по брега на Тихия океан и изведнъж видяла черно-бяло петно. "Ние се приближихме и видяхме е това е пингвин. Обадихме се на ветеринарната служба и те изпратиха екип", разказа мъжът, наречен Хари Синг, пише novini.bg

"Пациентът ни бе обезводнен и с тегло по-ниско от обичайното. Ние го напоихме и нахранихме. Сега той се възстановява", това посочи шефът на местен център за лечение на животни Томас Кларк.

По думите на лекаря пингвинът, за да стигне от Антарктида до Нова Зеландия, е преплувал повече от 3000 километра.

Специалист отбеляза, че пингвините много рядко напускат родните си места. "Това пътуване може би е сигнал, че екосистемата на Ледения континент се променя", коментира екологът Стивън Джоунс.

Топенето на леда ще застраши 98% от колониите на императорски пингвини до 2100 г.

Поставете оценка:
Оценка 3.8 от 4 гласа.

Свързани новини