Отидете към основна версия

5 547 2

Голи туристи предизвикват забрана за планинско катерене в Бали

  • бали-
  • катерене-
  • голи туристи-
  • забрани

Популярният индонезийски остров предприема мерки срещу лошото поведение на туристите

Снимкa: Shutterstock

Бали предложи забрана за планинско катерене в рамките на най-новата си мярка срещу лошото поведение на туристите.

Индонезийският остров е известен със своите вулканични върхове и богати оризови полета. Но след поредица от инциденти с неуважително поведение, обикновено свързани с голота, на посетителите може да бъде отказан достъп до изгрев слънце на популярния връх Батур и 21 други планини.

Миналата година руски инфлуенсър беше депортиран от страната, след като позира гол върху древно свещено дърво. През март друг турист беше изгонен, след като полугола негова снимка на планината Агунг стана широко разпространена.

Предложената забрана е част от плана на губернатора на Бали Ваян Костер за ограничаване на непристойното поведение на острова.

Прилага ли се забраната за катерене в Бали?

На пресконференция на 31 май Костер обяви, че забраната за алпинизъм влиза в сила "незабавно", според новинарския канал CNN. Съобщава се, че забраната ще важи както за местните жители, така и за туристите - освен по време на религиозни церемонии.

По-късно обаче министърът на туризма Сандиага Унои заяви, че предложението все още се обсъжда и ще трябва да бъде одобрено от местния парламент, съобщава британският вестник The Independent.

През юни туроператор, занимаващ се с планински преходи, заяви пред National Geographic, че все още не е видял никакви промени на място.

Какви други правила и разпоредби въвежда Бали?

Според плана на Костер туристите, посещаващи Бали, скоро ще могат да получат съвети за скромно облекло и подходящо поведение на светите места.

Островът вече е въвел други мерки за ограничаване на опасното и неуважително поведение на туристите.

По-рано тази година властите забраниха на туристите да наемат мотоциклети след поредица от пътни нарушения, извършени от чужденци. Сега посетителите се насърчават да наемат автомобили вместо това.

Спорните планове за забрана на извънбрачния секс в Индонезия обаче няма да се отнасят за туристите.

Въпреки че Индонезия е предимно мюсюлманска страна, балийският индуизъм е основната религия в Бали.

На острова има хиндуистки храмове и свещени места, включително планината Агунг - активен вулкан, почитан като дом на боговете. Тя е една от четирите свещени планини, заедно с Батур, Батукао и Абанг.

Поставете оценка:
Оценка 4.5 от 12 гласа.

Свързани новини