Футболистът на Манчестър Сити Алваро Негредо ще отсъства от терените в продължение на три месеца заради контузия, съобщи „Гардиън”.
28-годишният нападател получи травма на метатарзална кост на десния крак по време на приятелската среща срещу Хартс, която ще го извади за дълго време от игра.
„Искам да знаете, че ми предстоят няколко тежки месеца. Ще се завърна по-силен от всякога обаче”, написа испанският национал в социалните мрежи.
Нападателят ще пропусне трудното начало на шампионите Манчестър сити във Висшата лига, започващо с гостуване на Нюкасъл и последователни срещи с Ливърпул, Арсенал и Челси.
През изминалия сезон Негредо изигра 32 мача с екипа на „гражданите” във Висшата лига, отбелязвайки и 9 попадения.