Отидете към основна версия

1 377 1

Батков сдава властта в Левски срещу 15 млн. лева

  • тодор батков-
  • власт-
  • левски

Адвокатът е готов да вкара парите в касата на клуба

Снимка: БТА

Собственикът на Левски Тодор Батков е готов да се раздели с контролния пакет акции на клуба срещу сумата от 15 млн. лева., съобщи „7 дни спорт“.

В момента дружеството има  30 669 974 акции, всяка една от които е оценена на 1 лев. 18 млн. от тях са собственост на Тодор Батков, а други 11 млн. на кипърското дружество  „Дигерасо Лимитид" . Адвокатът е готов да продаде 15 млн. от своите акции на евентуалния следващ собственик на клуба.  Преди седмици Батков заяви, че е започнал разговор за прехвърлянето на акции с голям български бизнесмен, който живее в чужбина. Неговите думи бяха:

„Разговаряме с този митичен българин. Когато има нещо готово ще го обявим.“

Все още не е ясно дали тези разговори продължават, след като отборът изпадна да играе във втората плейофна шестица на А група. При евентуална сделка Батков е готов да вкара 15-те млн. в касата на клуба.  Тези пари биха могли да подсигурят бюджета на клуба за следващите поне 2 или 3 сезона. 

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини