Треньорът на Манчестър Сити Мануел Пелегрини ще остане в клуба и през следващия сезон, съобщи „Дейли мейл“.
„Гражданите“ изпращат противоречив сезон, след като не успяха да защитят титлата си във Висшата лига и отпаднаха на осминафиналите в Шампионската лига, но въпреки това се смята, че чилиецът ще запази поста си на „Етихад“.
61-годишният наставник ще се срещне с ръководството на „гражданите“ след края на шампионата, като по традиция срещата ще се състои в Абу Даби.
На нея ще бъдат обсъдени плановете на клуба за следващия сезон и трансферите, които трябва да бъдат осъществени.
През последните дни се появиха спекулации, че Пеп Гуардиола ще наследи Пелегрини във Манчестър Сити, но испанецът твърдо заяви, че ще остане в Байерн (Мюнхен).