Отидете към основна версия

918 0

Топалов се справи с Аду и се класира напред в Баку

  • веселин топалов-
  • аду-
  • световната купа-
  • чепаринов-
  • баку

Чепаринов не успя да преодолее турчин и ортпадна от борбата за световната купа

Снимка: БТА

Веселин Топалов се класира за втория кръг на турнира за световната купа по шахмат в Баку.

Днес родният гросмайстор, който е поставен под номер 1 в схемата на турнира, победи нигериеца с черните фигури на 49-ия ход и така спечели минимача с 2:0 точки.

В турнира за световната купа в Баку от 11 септември до 5 октомври участват 128 шахматисти, но след днешния втори кръг ще останат 64. Турнирът се провежда на принципа на директната елиминация. Победителите в отделните двубои ще бъдат определяни след изиграването на по две партии с разменени фигури. При равенство ще се играе тайбрек. Общият награден фонд на Световната купа е 1,6 милиона долара, като победителят ще заработи 120 хиляди долара (96 хиляди след данъците).

Другият роден представител - Иван Чепаринов днес във втората партия загуби с черните фигури от гросмайстор Александър Ипатов от Турция и така псадна в  минимача с 0,5:1,5 точки и приключи участието си. Вчера Чепаринов и Ипатов завършиха реми в първата партия.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини