Отидете към основна версия

981 0

Азиатци и югославяни зад скандала в Калчото

  • калчо-
  • италия-
  • корупция-
  • кремона-
  • дан

В понеделник прокуратурата в Кремона разпореди арестуването на 17 души заради скандала с незаконния футболен тотализатор. Стана ясно, че участниците в криминалния сговор чрез корупция са уреждали резултати или елементи от резултата на даден мач, като например брой на отбелязаните голове и тяхното разпределение по време. В Италия се е работило с отбори от Серия "А", "Б" и Про Лига (бившата Серия "C"), тоест навсякъде в професионалното калчо.

Международната престъпна организация е създадена през 2007 година с център в Сингапур. За неин "кръстник" е сочен Тан Сийт Ен (Tan Seet Eng), наричан Дан. Схемата се е провеждала чрез пряк контакт с играчите. Тук главната роля е изпълнявана от балканския клан, съставен от граждани на бивши югославски републики, наричан от италианските свидетели "групата на циганите".

Сумите, предлагани за продаването на даден мач, варирали между 100 и 200 хиляди евро. Веднъж влязъл в "играта" за футболиста нямало излизане. Той имал и задължението да "зарибява" свои съотборници, дори когато сменял клуба, благодарение на което мрежата се разпростирала широко.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини