Ливърпул премина през ада, но е на финал

• джеко-
  • мане-
  • наинголан

Рома победи "мърсисайдци" с 4:2 и бе близо до историческа изненада

Рома обърна и надви гостуващия Ливърпул с 4:2 на "Олимпико" в реванша им от полуфиналите на Шампионската лига, но не успя да заличи пасива си от три гола, както го бе направил срещу Барселона на четвъртфиналите.

Мърсисайдци бяха спечелили с 5:2 в първата среща и с общ резултат 7:6 се класираха за финала в украинската столица Киев. Играчите на Юрген Клоп ще се опитат да детронират носителя на трофея от последните две години Реал, който елиминира Байерн след 2:1 в Мюнхен и 2:2 в Мадрид и ще играе трети пореден финал в надпреварата.

Гостите откриха чрез Садио Мане в деветата минута. В 15-ата минута равенството беше възстановено, след като Джеймс Милнър си отбеляза автогол с глава след рикошет. В 26-ата минута Жоржиньо Вайналдум изведе Ливърпул напред след удар с глава. В 52-ата минута Джеко върна равенството на "Олимпико". В 86-ата минута Раджа Наинголан направи обрата пълен. В добавеното време белгиецът направи 4:2 от дузпа, но за повече нямаше време.