ФАКТИ припомня: Гърция спечели Евро 2004 (ВИДЕО)

• финал-
  • път

"Елините" поднесоха най-голямата изненада в историята на футбола

Снимка: uefa.com

На 4-ти юли 2004-та година футболният свят видя една от най-големите изненади в историята на този спорт. Гърция успя да се победи Португалия на финала в Лисабон с 1:0 и вдигна купата. Приказката на "елините" започна с победа именно над Португалия в откриващия мач на първенството с 2:1. Последваха равенство с Испания и загуба от Русия, но гърците успяха да излязат от групата с 4 точки.

На четвъртфиналите "елините" шокираха Франция с 1:0, а на полуфиналите победиха силния тим на Чехия отново с 1:0. На финала те отново срещнаха Португалия и гол на Ангелос Харистеас в 57-ата минута донесе титлата на южните ни съседи.

Евро 2004 бе и последното европейско първенство, на което участва и българският национален тим по футбол.