• рома-
  • лига на конференциите

„Римските орли“ бяха доста по-добрият отбор на терена

Снимка: Fakti.bg

ЦСКА изигра и последния си мач от групите в Лигата на конференциите, като допусна загуба с 2:3 от именития Рома.

Гостите бяха далеч по-силният отбор на терена на стадион „Васил Левски“, но решиха, че с едно полувреме ще откажат българския тим, който се радваше на много силна подкрепа от трибуните, макар и само от 5-6 хил. души.

Тами Ейбраха демонстрира головата си класа, като се разписа на два пъти във вратата на Бусато в 15' и 53', а Борха Майорал реализира майсторски с пета в 34'.

След почивката „армейците“ заиграха далеч по-вдъхновено, сякаш осъзнаха, че няма какво да губят. Това доведе до няколко добри атаки от левия фланг, а в крайна сметка и до гол на резервата Чатакович в 74' и на Вилдсхуд в добавеното време. Особено впечатление направи удара на играча с №30, който стреля от дистанция, за да матира Фузато.

Рома все пак взе трите точки от столицата, за да оглави класирането в групата, тъй като Бодьо/Глимт записа равенство 1:1 в Украйна със Зоря Луганск.