• щутгарт-
  • бургас-
  • лига европа-
  • подвиг

Отборите на Ботев Пловдив и Щутгарт завършиха при резултат 1:1 в първия мач между двата тима от третия предварителен кръг в Лига Европа.

"Канарите" за пореден път се радваха на силна домакинска подкрепа във важен мач - около 15 000 души бяха дошли на стадион "Лазур" край морето, за да викат с пълни гърла за своите любимци.

Българският тим стоя добре на терена срещу класния си съперник, но опитът на гостите си каза думата и те първи откриха резултата в 67-ата минута чрез Ибишевич. "Жълто-черните" обаче бързо върнаха попадението в 73-ата минута, когато се разписа Домовчийски.

Опитите за вземане на превес в резултата от страна на двата тима не спряха до края, но темпото постепенно спадна и до нови попадения не се стигна.

Реваншът е следващата седмица в Германия.