Германия е новият световен шампион по баскетбол

• германия-
  • баскетбол-
  • спорт-
  • сърбия

Бундестима пренаписа историята си и стъпи за първи път на световния връх след победа с 83:77 над Сърбия на финала в Манила

Германия е новият световен шампион по баскетбол. Бундестима пренаписа историята си и стъпи за първи път на световния връх след победа с 83:77 над Сърбия на финала в Манила. Възпитаниците на Гордън Хърбърт стигнаха до трофея по безапелационен начин - с осем победи от осем мача.

Двата тима, които на полуфиналите победиха САЩ и Канада, изиграха страхотен двубой в столицата на Филипините. Първото полувреме премина равностойно, като тимовете се оттеглиха на почивка при равен резултат 47:47. Германия изигра страхотна трета четвърт в защита, а освен това нападението на отбора продължи да върви и влезе в последната част с 12 точки аванс. Алекса Аврамович държеше Сърбия в мача, като в последните две минути вкара шест точки, за да свали разликата до две точки, но в крайна сметка класата на Денис Шрьодер си каза думата в края и Бундестима ликува.

Шрьодер изигра феноменален мач, в който реализира 28 точки. Франц Вагнер добави още 19 точки, а Йоханес Фойтман завърши с 12 точки. Мо Вагнер добави още 8 точки, а Айзък Бонга завърши със 7 точки.

За Сърбия Алекса Аврамович вкара 21 точки, а Богдан Богданович добави още 17 точки. Гардът обаче реализира едва две точки през второто полувреме.