Григор Димитров с велика победа: Драмата в Париж бе пълна (ВИДЕО)

• спорт

Страхотна тенис битка между Димитров и Медведев - 6:3, 6:7 (4), 7:6 (2)

Снимка: БГНЕС/ЕРА

Григор Димитров победи Данийл Медведев в 1/16-финален мач на Мастърса в Париж, Франция.

Гришо взе първата част с 6:3 гейма, 2:1 брейка.

Вторият сет бе за Медведев след тайбрек. Димитров изравни резултата в частта от 2:5 до 5:5 гейма.

В този момент се разрази скандал с Данийл Медведев. Руснакът беше освиркан от част от публиката в Париж. Последва тежка размяна на реплики между Медведев и фенове. Играта беше прекъсната за немалко време. Подемът на Димитров беше спрян заради непредизвикана от Гришо пауза. Той обаче тушира напрежението като отиде на мрежата, за да размени приятелски думи с Медведев, който отказваше да поднови игра. Това действие на Димитров подейства успокояващо и на бурните привърженици на тениса.

В крайна сметка серията на Григор Димитров беше прекъсната от гейм за Медведев, който взе и последвалия тайбрек.

Българинът обаче не се предаде в мача. Направи пробив в средата на третия сет, но 3-ия в ранглистата на АТП Данийл Медведев отрази 4 мачбола на сервис на Григор и върна брейка.

Уникалната тенис-среща продължи 2:56 часа, а Димитров ликува след категоричен тайбрек в третия сет.

Медведев отрази общо 6 мачбола, но победата е за Григор Димитров!

Българинът ще играе с Александър Бублик, Казахстан на 1/8-финалите.