• сон-
  • победа

Сон се отчте с две попадения

Снимка: БГНЕС/Архив

Лудогорец победи с 5:1 Арда (Кърджали) в мач от третия кръг на българската футболна efbet Лига. Шампионите са с пълен актив от шест точки и заемат третото място, въпреки че имат отложен мач, предава БТА.

Лудогорец поведе още в 8-ата минута, когато пробив на Дени Групер завърши с центриране по тревата, достигнало до притичалия на предна греда Сон (вляво). Испанецът изпрати топката в мрежата на Анатолий Господинов за 1:0, а в края на полувремето падна идентичен гол за Лудогорец. Групер отново центрира, този път по въздух, а Дуа засече топката за 2:0.

Лудогорец стигна и до бърз гол на старта на второто полувреме. Само минута и половина след старта, когато Сон пусна извеждащ пас за Руан Круз и той вкара третия гол, въпреки че Господинов почти спря удара.

Спас Делев вкара за 4:0 в 57-ата минута след асистенция на Педро Нареси, а Сон отбеляза втория си гол в 73-ата. Арда пък стигна до единственото си попадение две минути преди края на мача, когато Феликс Ебоа бе точен с глава.