Отборът на Манчестър Юнайтед продължава да е изключително непостоянен в изявите си. След като в предишното си домакинство на Ливърпул, "червените дяволи" бяха разбити с 0:3, днес със същият резултат бе загубено още едно важно дерби - това срещу градския съперник от Манчестър Сити.
Възпитаниците на Дейвид Мойс бяха посрещнати с гол от съблекалнята, дело на Един Дзеко още в 43-ата секунда на двубоя. Същият удвои за "гражданите" в 56-ата минута на срещата.
В последната минута на редовното ввреме пък класиката оформи намиращият се в прекрасна форма Туре Яя.