Ръководството на баскетболния Левски излезе с официална позиция относно решението на Балкан да постави цена от 100 лева на билетите за феновете на „синия“ клуб. Днес двата тима ще се изправят един срещу друг в решителен сблъсък, който обаче няма да бъде предават в ефира на нито една телевизия.
„Баскетболът е игра за хората и всички наши фенове, нашият клуб винаги е държал за феърплея и сме го доказвали многократно. Ръководството на БК „Балкан“ се отнесе нечестно и долно спрямо нашият клуб и нашите фенове. Нека това им действие тежи на съвестта им“, написаха от Левски в отворено писмо.
„Баскетболът е игра за феновете и ние, като ръководство се солидаризираме с нашите фенове, тъй като те няма да бъдат допуснати в залата, и за това никой от ръководството на ПБК „Левски“ няма да присъства на петият решителен мач. Не разбираме и решението на БК „Балкан“, срещата да не бъде излъчвана пряко по телевизията. Още веднъж ние остро осъждаме и недоумяваме решението на ръководството на БК „Балкан“ да определят непосилни цени. Беше ни заявено писмено, че няма да бъдат допускани организирани наши фенове в залата и че няма да бъдат охранявани от полицията“, се казва още в становището на „синия“ клуб.
От Левски припомниха, че в предишните срещи между двата тима, в които домакин е бил столичният, на гостите от Балкан са били осигурени билети по 5 и 3 лева, както и безплатни ВИП покани и множество безплатни билети.
„Сините“ заявиха категорично, че прекратяват всякакви отношения с ботевградския клуб.