Министерството на транспорта в Южна Корея направи свое вътрешно проучване, което установява, че страничните огледала на автомобилите са причина разходът на гориво да се увеличи с цели 10%!
Заради това, а и заради намаляването на катастрофите, свързани с т.нар. мъртва зона, от Министерството предлагат премахване на страничните огледала за обратно виждане. Предложението им е те да бъдат заменени от камери, които значително ще намалят въздушното съпротивление.
Така, камерите ще доведат и до спад на разхода на гориво, и до премахване на мъртвите зони. Предстои обсъждане и евентуално приемане на предложението, което обаче среща и много противници в Корея.