Отидете към основна версия

2 419 0

Apple купува Loewe

  • apple-
  • loewe

Немският производител на телевизионна и озвучителна техника Loewe води заключителни преговори за продажба на гиганта Apple. Сделката трябва да бъде финализирана тази седмица, съобщава AppleInsider.

Новината налива допълнително масло в огъня на слуховете, че Apple планира пускането на собствен телевизор. По непотвърдена информация американците за готови да платят за Loewe 87 млн. евро, въпреки че пазарната капитализация на германската компания не надхвърля 60 млн. евро.

Loewe е основана в Берлин през 1923 г. Днес фирмата е известна най-вече с продуктите си от премиум клас. Основен акционер в Loewe е японската корпорация Sharp. Във фирмата се трудят над 1 000 специалисти по телевизионна техника.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини