ВМА добави към автопарка си нови линейки Citroen, които ще бъдат разпределени към различни военни лечебни заведения. Автомобилите са закупени със собствени средства и са част от обновяването на военните болници в България.
Новите линейки са на базата на Citroen Jumper. Производството и оборудването им с медицинска апаратура от най-висок клас е извършено изцяло в България от Автомотор Корпорация АД, която има дългогодишен опит в трансформацията на автомобили и е сред най-големите доставчици на линейки в страната.
Новите реанимобили на ВМА бяха приети от генерал-майор Мутафчийски, който подчерта, че основен акцент е съвременното високотехнологично оборудване, което ще осигури бърза и ефективна евакуация на болни и пострадали.