Отидете към основна версия

19 022 111

Калин Тодоров пред ФАКТИ: Байдън ще се обедини с Китай срещу Русия

  • калин тодоров-
  • журналист-
  • писател-
  • сащ-
  • китай-
  • русия-
  • джо байдън-
  • доналд тръмп-
  • пандемия

''За Тръмп най-сериозният враг на Америка е Китай. При победа на Тръмп, той щеше да търси път към Русия, към Путин, за да се обединят двамата срещу Китай'', смята журналистът

Снимка: ФАКТИ

''Според мен основата на този конфликт е, че цялата тази пандемия COVID-19 има страшно много неизяснени неща и в нея има повече въпроси, отколкото отговори. Първо, ние не знаем откъде дойде тя. Дали това е просто резултат от глобалния характер на икономическите и междучовешките отношения и това, че хората вече пътуват навсякъде и с тях пътуват вирусите, дали това е изпуснат, но манипулиран вирус преди това, дали това е биологическо оръжие, и дали това всичкото, цялата тази пандемия COVID-19, включително и ваксинацията, не е част от един много по-голям план, много по-сериозен план. Повечето от тези въпроси нямат отговори и затова е съвсем естествено да се породи съпротива''. Това заяви пред Лили Маринкова в студиото на ФАКТИ писателят и журналист Калин Тодоров, син на политика от ерата на социализма - Станко Тодоров. Коментарът му е по повод съпротивата срещу ваксинацията на някои места по света.

''Съпротива има във Франция, съпротива има в Англия, сериозна съпротива имаше и в Германия, в Берлин имаше много сериозни демонстрации. Съпротива има и в Америка'', добави Тодоров.

Тодоров вярва на френския вирусолог Люк Монтание, а следователно от това вярва и в неговия скептицизъм спрямо ваксините. Журналистът сравни френския вирусолог с роден такъв, а именно доц. Атанас Мангъров.

''Опасността, че на другата гледна точка не ѝ се дава право на самостоятелно съществуване, на равностойно съществуване, вече създава много сериозна заплаха за демократичния характер на развитието на цялото човечество. Всичко това мен ме кара да смятам, че съществува реална опасност цялата тази история около самия вирус, около пандемията и около ваксинацията, фактически да е една прелюдия към един по-сериозен план, към една по-сериозна схема'', опасява се писателят.

''Аз наблюдавам Америка от много дълго време и смея да твърдя, че ако не беше пандемията и обвиненията срещу Тръмп, че той е неглижирал опасността и не е успял достатъчно добре да се справи с пандемията... В цялата тази история с пандемията се изправят една срещу друга две опасности. Първата, която всички твърдят, че е по-сериозна - здравето на човечеството, и втората, която също е не по-малко сериозна, е икономическото развитие на човечеството. Защото в борбата срещу тази пандемия световната икономика, даже самата американска икономика, е сериозно заплашена от една тежка икономическа криза. Когато Тръмп противопостави двете неща - здравето на икономиката, а той не искаше да затваря американската икономика, тогава фактически неговите противници успяха да убедят по-голямата част от американското общество, че той е поставил под опасност здравето на нацията заради икономиката. Което може би е вярно, ако ние имаме точна и ясна представа за самата пандемия. Аз се страхувам, че ние нямаме ясна представа, аз се страхувам, че пандемията е преекспонирана. Това е може би първата епидемия в историята на човечеството, когато около нея се създава такъв удивителен ажиотаж. Аз даже в последните дни със смайване наблюдавам този ваксинационен карнавал'', коментира журналистът.

''Аз гледах данните. Птичият грип, хонконгският грип и свинският грип в никакъв случай не са много по-леки епидемии, отколкото тази сегашната. Те изглеждат съпоставими. Онези обаче минаха някак си съвсем между другото. Ние не разбрахме. Аз вчера прочетох, че от свинския грип са умрели 1.5 млн. души. Но тъй като там не се постави толкова сериозен медиен отпечатък върху цялата история, тя някак си мина между другото. Помислете си, ние от февруари някъде, нонстоп, всеки ден, по всички възможни радиа, телевизии, вестници, сайтове - това са ежедневно жертви, ежедневно чували, ежедневно лекарства. Фактически ние, може би вече една цяла година сме под знака на една пандемия, която измести целия ни живот'', заяви още Калин Тодоров.

Според него Америка е силно разделена, особено след 4-годишния мандат на Доналд Тръмп като президент на страната.

Той коментира и предстоящата смяна на властта в САЩ:

''Две са важните дати. На 6 януари и на 20 януари. На 6 януари електорите - това са всичките избрани от отделните американски щати, трябва да се съберат във Вашингтон и да обявят кой е новият президент. За този ден Тръмп направи две неща. Той първо призова всичките си привърженици, от цяла Америка, да дойдат във Вашингтон на 6 януари, и освен това той е намерил някакъв много интересен прецедент в американската Конституция, който прецедент казва, че ако двамата от тези електори (сенатори) кажат, че изборите са фалшифицирани, то президент не се избира, а се отива на 20 януари, като до 20 януари, ако са събрани достатъчно доказателства за фалшифициране на изборите, то тогава вече не електрите ще изберат американския президент, а американският президент ще бъде избран от Конгреса и от Сената. Конгресът ще избере президента, а Сената ще избере вицепрезидента, и тогава всички щати гласуват с по един глас. И ако това се случи, то републиканците в президентския избор имат 6 гласа повече от демократите. Тогава Тръмп ще остане на власт. За мен това е много малко вероятно, за мен това е в границите на между 15 и 20%. 80% съм на мнение, че Байдън ще бъде следващият президент на САЩ. За мен е много важно, че Путин изчака много дълго време, преди да го поздрави, но в крайна сметка го поздрави. А за разлика от мен КГБ доста по-добре знае какво точно се случва в Щатите. Така че аз лично считам, че Тръмп има малки шансове, но те не са нулеви. Още има възможност. Това е изключително интересно, защото оттам нататък - при единия избор и при другия избор, светът ще се развие по категорично различен начин. Ще имаме две съвсем отделни паралелни реалности при избора на единия и при избора на другия президент.''

Според писателя и журналист Калин Тодоров от смута покрай пандемията са спечелили дълбоките държави и наднационалният капитал.

За произхода на пандемията, той каза следното:

''Безспорни доказателства никой няма. Безспорни доказателства вероятно и никога няма да имаме. И за това те не можаха да се противопоставят на вълната. Самият факт, че Люк Монтание толкова слабо му се чу гласът, никой не му обърна внимание, ние двамата може би сме единствените, които сериозно днес се занимаваме с този въпрос. Самият той вчера ми се стори доста уплашен, доста подтиснат, доста резервиран в това, което говори, много внимателно говореше какво точно смята и как го смята.''

''Ако приемем, че от едната страна на бариерата са фармацевтичните гиганти и IT промишлеността, връзката на Бил Гейтс с фармацевтичните компании, от друга страна големият губещ са също много сериозни сили. Големият губещ са всички транспортни компании, самолетостроенето, туристическият бизнес и т.н., и т.н. Големият победител са фармацевтичните компании и наднационалният капитал'', повтори Тодоров тезата си.

''Две са възможните паралелни реалности. При победа на Тръмп, за Тръмп най-сериозният враг на Америка е Китай. При победа на Тръмп, той щеше да търси път към Русия, към Путин, за да се обединят двамата срещу Китай. А Джо Байдън е пряко свързан с Китай. Има много сериозни подозрения, подкрепени с доказателства, че синът му има много сериозен бизнес в Китай и че той и, а дори и самият Байдън, е участвал в тежки корупционни сделки там и би могъл да бъде едва ли не изнудван от китайците с подобен тип компромати. Там ( б.р. с Джо Байдън) ще имаме хипотеза Китай и Щатите срещу Русия.

Целия разговор можете да изгледате във видеото:

Поставете оценка:
Оценка 3.7 от 52 гласа.

Свързани новини