Отидете към основна версия

6 999 39

Руската противовъздушна отбрана свали украинския хеликоптер Ми-8

  • украйна-
  • война-
  • русия-
  • хеликоптер ми-8-
  • въоръжените сили на украйна (всу)-
  • бармашов

Министерството на отбраната на Русия съобщи, че украински хеликоптер Ми-8 е бил свален от руската ПВО

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Руски системи за ПВО свалиха хеликоптер Ми-8 на Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) в района на Бармашов в Николаевска област. Това съобщи в сряда, 27 юли, пред репортери официалният представител на руското министерство на отбраната генерал-лейтенант Игор Конашенков.

Освен това руските въоръжени сили за ден унищожиха девет украински дрона в Донецката и Луганската народни републики и в Харковска област. Конашенков добави, че руската противовъздушна отбрана също е успяла да прехване десет снаряда от реактивни системи за залпов изстрел (РСЗО) „Вилха“ и „ХИМАРС“ над Херсон и Херсонска област.

По данни на Министерството на отбраната общо от началото на специалната операция руските войски са унищожили 4494 бойни машини, 3203 оръдия на полева артилерия и минохвъргачки, 763 бойни машини РСЗО, 4167 бронирани машини, 358 зенитно-ракетни комплекса, 1622 бр. дронове, 260 самолета и 145 хеликоптера на въоръжените сили на Украйна.

По-рано ведомството съобщи за унищожаването на базата на въоръжените сили на Украйна с боеприпаси за HIMARS, както и снаряди за американските голямокалибрени гаубици М777 в Хмелницка област. Целта е поразена от морско базирано високоточно оръжие.

Източник: Лента.ру

Поставете оценка:
Оценка 3.4 от 27 гласа.

Свързани новини

Новини по държави: