Отидете към основна версия

2 254 1

ФЕМЕН-ка прекъсна църковна служба в Кьолн (видео)

  • фемен-
  • кьолн-
  • катедралата-
  • активистка-
  • равенство

Тя скочила на олтара и се обявила за Бог

Снимка: FEMEN.org

Активистка на движението ФЕМЕН прекъсна рождественската меса в Катедралата в Кьолн, съобщи германското издание „Фокус“.

19-годишната феминистка се качила на олтара с викове „Аз съм Бог“, а същата фраза била изписана на голите й гърди. Тя крещяла, че вярва в равенството между хората. Момичето почти веднага било изведено от храма, но случката сащисала посетителите.

Пресслужбата на ФЕМЕН обясни, че акцията е била в знак на протест срещу призива на Ватикана за отказ от абортите. Според движението, „маниакалното желание да се контролира детеродната способност на жените сродява религията с националсоциализма и други допотопни антихуманни идеологии“.

Активистките не уточняват коя е била проявилата се тяхната сподвижничка, но списанието предполага, че е Жозефине Вит от германския клон на ФЕМЕН. Тя бе една от петте, разсъблекли се при визитата на Путин в Хановер през април.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини

Новини по държави: