Отидете към основна версия

3 047 22

ЕС ще посочи последствията за Израел, ако продължи да е против независима палестинска държава

  • европейски съюз-
  • израел-
  • палестина

Днес в Брюксел външните министри на 27 страни от ЕС ще разговарят с колеги от Израел и Палестина за конфликта в Близкия изток

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Европейският съюз ще определи на среща на външните министри днес в Брюксел последствията за Израел, ако властите в страната продължат да се противопоставят на създаването на палестинска държава.

Това съобщи в неделя вестник Financial Times, позовавайки се на документ от външнополитическата служба на ЕС, с който разполага.

Брюксел е поканил страните членки на съюза да „очертаят последствията, които би довело участието или неучастието му“ в разработения мирен план, пише изданието.

Самият план включва създаването на независима палестинска държава и взаимното признаване на двете страни.

Според европейски служители, цитирани от вестника, „има стимули, както и възпиращи стимули за Израел“. И ако „е трудно да се наложи нещо“ на настоящия министър-председател на страната Бенямин Нетаняху, тогава неговият мандат „няма да продължи вечно“.

Днес в Брюксел външните министри на 27 страни от ЕС ще разговарят с колеги от Израел и Палестина за конфликта в Близкия изток.

Поставете оценка:
Оценка 4.3 от 16 гласа.

Свързани новини