Отидете към основна версия

20 Март, 2025 11:22, обновена 20 Март, 2025 11:22 5 430 132

Русия въведе извънредно положение в Енгелски район след атака с дронове

  • украйна-
  • масирана атака-
  • саратов-
  • енгелс-
  • дронове

Пожар избухна на военно летище в Саратовска област след масирана украинска атака

Русия въведе извънредно положение в Енгелски район след атака с дронове
Снимкa: БГНЕС

Руските власти въведоха извънредно положение в Енгелски район след украинска атака с дронове по военно летище, съобщиха местните власти, цитирани от Ройтерс, предава БТА.

След масирана атака с дронове тази нощ срещу Енгелс в южната Саратовска област, на летището близо до военна база, където са разположени бомбардировачи от руската стратегическа авиация, избухна пожар.

Регионалният ръководител на Енгелския район, Максим Леонов, съобщи в канала си в "Телеграм", че в района е въведен режим на извънредно положение на общинско ниво след атаката с безпилотни летателни апарати, цитиран от ТАСС. Той уточни, че работата по ликвидиране на последствията от атаката върху социални учреждения продължава.

По-рано губернаторът на Саратовска област, Роман Бусаргин, съобщи в „Телеграм“, че градовете Саратов и Енгелс са били подложени през нощта на най-масираната атака с дронове в историята си. Той добави, че във връзка с пожара на летището в Енгелс се евакуират жителите от околните райони. Бусаргин уточни, че има ранени, а щетите включват около 30 частни жилища и къщи, както и разрушения на две детски градини, болници и училища.

Руското министерство на отбраната съобщи, че противовъздушната отбрана е свалила 132 украински дрона в шест различни южни области през изминалата нощ, включително 54 в Саратовска.

В базата в град Енгелс, разположена на около 700 км от фронтовата линия в Украйна, са разположени тежки стратегически бомбардировачи Ту-160, способни да пренасят ядрено оръжие, припомня Ройтерс.

Поставете оценка:
Оценка 3.1 от 50 гласа.

Свързани новини

Новини по държави: