22 Юни, 2026 2056

Рене Планк или Румен Радев има трезва преценка за Путин?


  • Ирене Планк Посланик на Германия в България Ако настоявате за преговори, но не доставяте оръжие на Украйна, тогава искам да ми обясните как възнамерявате да накарате Путин да седне на масата за преговори? Путин не иска да преговаря. Многократно са отправяни предложения към него – последно в рамките на срещата на върха на Г-7 от страна на Украйна, но всеки път са отхвърляни. Ако спрете да подкрепяте Украйна в отбраната ѝ срещу руската агресия, ще отслабите позицията на Украйна. А тогава Путин още по-малко ще има стимул да преговаря.
  • Румен Радев премиер на България Крайно време е за дипломация, защото войната на изтощение всъщност изтощава всички участващи и подкрепящи страни – икономически и социално. Времето на кръстоносните походи отмина, защото войната в Украйна вече излезе извън окопите. Тя се разпростира върху икономиката и енергетиката, върху културата и спорта и не трябва да допускаме да обхване и религията. Тук изобщо не става въпрос за личността на руския патриарх, а за Руската православна църква, защото руското православие има принос за нашето освобождение от петвековното османско робство. Така че тук трябва да има мнение и Българската православна църква. Когато говорим за такъв тип санкции, с какво по-точно допринасят те за края на войната?

    155 гласа
    29%
    71%
    367 гласа

Коментари

  • 1 честен ционист

    68 23 Отговор
    Ирене да си обира крушите барабар с Калфовете и Лидълите, понеже Пятерочка идва на тяхно място.
  • 2 ДСАгент

    22 68 Отговор
    решетникоф и гундяеф направиха фатмака президент, време е да си плаща ............

    Коментиран от #24

  • 3 ЗА първи

    80 20 Отговор
    ПЪТ ИСТИНСКИ БЪЛГАРИН НА ЧЕЛО НА Р О Д И Н А Т А ни . БРАВО и само така НАПРЕД. НИКАКВИ поклони и козирувания на гола глава както правеше банската тиква .
  • 4 az СВО Победа 81

    66 15 Отговор
    На 22.06. германско официално лице зове за война!

    Изключително ЗЛОВЕЩО!
  • 5 Нито един посланик няма право

    69 18 Отговор
    да се намесва във вътрешните работи на друга държава.
    Тази лелка трябва да бъде обявена за Персона Нон Грата и изхвърлена от България.

    Коментиран от #20

  • 6 Аман

    60 13 Отговор
    От тия неадекватни и безполезни еврочиновници, за нищо не стават и само гледат откъде да откраднат нещо и кой да оберат. Радев обаче е печен и си казва приказката както трябва, даже е прекалено дипломатичен ама някакси не върви да ги напсува, поне засега .

  • 7 Този коментар е премахнат от модератор

  • 8 и двамата си имат

    12 11 Отговор
    чудесна трезва преценка.
    Просто понякога интересите на държавите леко се разминават. Дори да да в един съюз и да имат много други обши интереси.
  • 9 Копейко

    9 30 Отговор
    А Мутростаканова какво каза по въпроса
  • 10 Германия

    42 7 Отговор
    е източника на фашизма.
    Явно руснаците много са сбъркали, като са ги оставили живи ...
    Те не заслужават това - ЯСНО ГО ПОКАЗВАТ,
    като отново ВЪЗРАЖДАТ ФАШИЗМА - сега в Украйна, следват и нови подобни ...

    Коментиран от #29

  • 11 РЕалисто

    8 32 Отговор
    ало копейките, ко прайм без Германия ве, паразити ...........

    Коментиран от #13

  • 12 ГРАД КОЗЛОДУЙ

    13 45 Отговор
    От фатмак министър прецедател не става ,там е проблема

    Коментиран от #16

  • 13 Копейко

    6 18 Отговор

    До коментар #11 от "РЕалисто":

    Тьотя каза да емигрираме в Крим
  • 14 Димата

    13 6 Отговор
    Ще си налея една водка

    Коментиран от #21

  • 15 И ТОГАВА НАШИЙ КАУНЬ СЕ РАЗЦЕПИ ГОРОЛОМН

    9 19 Отговор
    И ТОГАВА НАШИЙ КАУНЬ СЕ РАЗЦЕПИ ГОРОЛОМНО:
    --- КРИМ Е РУСКИ! А ЕВРОПА ГЪМЖИ ОТ ФАШИСТИ. ДА ЗДРАСТВУЯТ КПСС И БКП!

    Коментиран от #18

  • 16 ПРАВ СИ!

    9 23 Отговор

    До коментар #12 от "ГРАД КОЗЛОДУЙ":

    От фатмак НИЩО НЕ СТАВА, ОСВЕН ПИЯНДЕ И ЧОРБАР НА БЕЗПЛАТНА ХРАНА.
  • 17 Умен

    9 18 Отговор
    Предлагам всички копейки да поживеят в дълбоката руска провинция поне месец.Мисля,че след това ще бъдат най-отявлените евроатлантици.

    Коментиран от #39

  • 18 Шкембе Войвода 🪓🗡

    18 3 Отговор

    До коментар #15 от "И ТОГАВА НАШИЙ КАУНЬ СЕ РАЗЦЕПИ ГОРОЛОМН":

    Нашият Каун е в пъти по-свестен от предишните Кауни 😂🤣

    Коментиран от #23

  • 19 Да бе!

    9 20 Отговор
    Руският шпионин Радеф си знае неговата версия, нищо друго няма за него значение...
  • 20 Справедлив

    12 17 Отговор

    До коментар #5 от "Нито един посланик няма право":

    Мисля ,че зеления чорап съвсем скоро ще бъде обявен от българския народ за нежелан.Да ходи да учи история,че много има да чете.

    Коментиран от #26

  • 21 ДИМА И ДВЕ ВОДКИ ДА ИЗСМУЧИШ,

    4 7 Отговор

    До коментар #14 от "Димата":

    НЯМА ДА ЗАБРАВИШ, ЧЕ ОТЗАД В ПАНТАЛОНИТЕ ТИ СЕ ТЪРКА АМЕРИКАНСКА РАКЕТА - ЯО. НЯМА ДА МОЖЕТЕ С ЖЕНА ТИ ДА СЕ ПОРАДВАТЕ НА ЗАГРАБЕНОТО ОТ МУЖИЦИТЕ!
  • 22 Този коментар е премахнат от модератор

  • 23 Този коментар е премахнат от модератор

  • 24 Така е

    8 11 Отговор

    До коментар #2 от "ДСАгент":

    Българите не искат Европа и еврото. Искат си руската соцмизерия.

    Коментиран от #30

  • 25 КАУНЬ, КВО А ГО ПРАИШ?

    3 6 Отговор
    ЗА НИЩО НЕ СТАВА ОСВЕН ЗА РАЗЦЕПВАНЕ.
  • 26 Дано

    6 5 Отговор

    До коментар #20 от "Справедлив":

    но не ми се вярва. Що протести бяха декември месец да го докарат на власт.
  • 27 нннн

    12 3 Отговор
    Ама, който иска, да помага на Зеленски. Пари, оръжие, къща, тъща - всичко да даде.
    Който не ще, да не дава.
    Нали сме демокрация!
  • 28 Този коментар е премахнат от модератор

  • 29 Грешка

    4 6 Отговор

    До коментар #10 от "Германия":

    Италия е източник на фашизма в исторически план, а СССР създасе комунизма, което си е чист фашизъм с друго име. Най-дълго изповядвалата фашизма страна е......русия.

    Коментиран от #32

  • 30 Има и такама

    4 1 Отговор

    До коментар #24 от "Така е":

    из м€т, да. Повечето,българи, са европейци. Граждани на ЕС.
  • 31 Този коментар е премахнат от модератор

  • 32 ДО КОМ №29

    1 1 Отговор

    До коментар #29 от "Грешка":

    НЕ МУ ОБЯСНЯВАЙ, САМО СЕ ХАБИШ. ЕДВА ЛИ Е ИЗКАРАЛ ПЪРВИ КЛАС, А ТАМ ОЩЕ НЕ УЧАТ ИСТОРИЯ.
  • 33 някой

    3 5 Отговор
    Срам и позор за България. Да подкрепяме агресор. Възмутително

  • 34 някой

    3 6 Отговор
    Срам и позор за България. Да подкрепяме агресор. Възмутително

    Коментиран от #38

  • 35 новак

    6 2 Отговор
    Точно германската посланничка да препоръчва преговори е нелепо.
    Спомня ли си тя за Минските споразумения? И как и германия и франция накрая си признаха, че са нямали намерения да ги спазват. А спомня ли си за постигнатото споразумение в Турция. Как беше прекратено с бротанска помощ.
    Русия този път ще иска гаранции. И със никакъв натиск няма да я принудят да капитулира. Така че , трябват честни преговори ако искате мир.
    Прав е Радев
  • 36 Софиянец

    3 0 Отговор
    Хитлеристката да не дава акъл, а да заминава за фронта! Преговори имаше в Минск, цели два пъти, бандеровците ги нарушиха, евродбилите ги нарушиха! Сега ще се молите за тях!
  • 37 Гешев

    3 0 Отговор
    Непрекъснато ни обясняват, че Украйна почнала да печели на бойното поле, Русия отстъпвала и т.н. Същевременно много държим Русия веднага да сключи мир.
    Защо бре, аджеба, искаме да сключим бързо мир щом Украйна напредва. Нека да стигне до Москва щом Русия отстъпвала.
    Нещо не ми се връзва, ама това сигурно са някакви нови европейски мурафети които никой не разбира.
  • 38 Туман

    2 0 Отговор

    До коментар #34 от "някой":

    Пълна подкрепа, вън американските военни, не на агресорите!!!
  • 39 Този коментар е премахнат от модератор

  • 40 ма таа за ква са мисли вааа...

    0 0 Отговор
    ай у йеву вааа...фашагити тряяа а са мачкат...
  • 41 анонимен

    0 0 Отговор
    Анонимен
    Тези,които подпалиха войнта са Великобритания,Германия и Франция .Върхушката на тези страни да изпратят синовете си на фронта в украйна, а не да загиват украински и руски млади мъже

Напиши коментар:


Публикувай
ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.
Назад към конфликта