• барселона-
  • сантандер
Реал се доближи до титлата след голов спектакъл - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Лидерът в класирането на Примера дивисион Реал Мадрид се поздрави с трудна, но много важна победа с 3:2 като гост срещу Бетис в мач от 27-ия кръг на испанското първенство и направи поредна крачка към титлата.

Хорхе Молина (10) изведе напред севилци, но мадридчани осъществиха пълен обрат в резултата с голове на Гонсало Игуаин (25) и Кристиано Роналдо (52). Джеферсън Монтеро (55) изравни за Бетис, но Роналдо донесе трите точки на "белите" (в червени екипи тази вечер) с третия си гол в срещата (73). Срещата не мина и без спорни отсъждания на реферите, които през второто полувреме имаха основания да отсъдят дузпа в полза на Бетис - в началото на второто полувреме за очевидна игра с ръка на Чаби Алонсо.

В добавеното време пък домакините имаха претенции за за игра с ръка на Серхио Рамос, но телевизионните повторения показаха, че топката по-скоро се удря в коляното на защитника. При първия гол за севилци пък футболист на Бетис си помогна с ръка, но и тук съдията не даде знак, че има нещо нередно.

Авансът на мадридчани на върха в класирането пред втория Барселона е вече 13 точки. "Белите" са със 70, докато каталунците имат 57, но в неделя гостуват на Сантандер и могат отново да съкратят изоставането си на 10 точки. Бетис е 13-и с 30 точки.