Новини

Еспаньол и Страсбург крачат към групите на Лига Европа

Испанците се справиха със Зоря с 3:1, а французите биха Айнтрахт Франкфурт с 1:0

Публикувана: 23 Август, 2019 09:57
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 534
Оценка 1 от 1 гласа.

Еспаньол победи с 3:1 Зоря (Луганск) в първи мач от плейофите за влизане в групите на Лига Европа. Украинският тим, който преди седмица елиминира ЦСКА, успя да поведе в Испания, но домакините стигнаха до обрата.

Владислав Кочергин даде преднина на Зоря в 38-ата минута. След почивката играчите на Еспаньол бяха категорични. Точни във вратата на гостите от Украйна бяха Факундо Ферейра (58), Хави Липес (79) и Матиас Варгас (81), а при 1:1 Естебан Гранеро пропусна дузпа.

Страсбург, който елиминира Локомотив (Пловдив), надделя с минималното 1:0 над Айнтрахт (Франкфурт). В герой за французите се превърна Кевин Люсиен Зохи, реализирал единственото попадение в 33-ата минута.