Русия предупреждава САЩ за последиците от евентуална подкрепа за военните действия срещу Иран

18 Юни, 2025 14:46 3 105 50

  • иран-
  • сащ-
  • русия-
  • последици-
  • военни действия

Москва: Американска намеса в полза на Израел ще дестабилизира Близкия изток

Русия предупреждава САЩ за последиците от евентуална подкрепа за военните действия срещу Иран - 1
Снимкa: БГНЕС

Руският заместник-външен министър Сергей Рябков предупреди, че евентуална пряка американска помощ за Израел може сериозно да дестабилизира ситуацията в Близкия изток, където въздушната война между Иран и Израел продължава вече шести ден, съобщи Ройтерс, предава БТА.

„Това би била стъпка, която сериозно ще дестабилизира цялата обстановка“, заяви Рябков, цитиран от агенция Интерфакс. Той добави, че Москва поддържа контакт и с двете страни - Израел и Иран - и настоя САЩ да не предоставят военна помощ и дори да не обмислят подобни „спекулативни възможности“.

В отделно изказване ръководителят на руската служба за външно разузнаване Сергей Наришкин определи ситуацията между Техеран и Тел Авив като „вече критична“.

По-рано днес източник, запознат с вътрешни обсъждания във Вашингтон, разкри, че американският президент Доналд Тръмп и екипът му обмислят различни сценарии, включително евентуално участие в удари по ирански ядрени обекти в подкрепа на Израел.

В публикация в социалните мрежи Тръмп дори загатна за възможността да бъде „елиминиран“ върховният лидер на Иран, аятолах Али Хаменей, но добави: „Няма да го премахнем (убием!) - поне засега“.

Израел започна въздушни удари срещу ирански ядрени обекти, учени и високопоставени военни още миналия петък в изненадваща операция, която Москва осъди като „непровокирана и незаконна“. В отговор Иран атакува израелски градове с ракети и дронове.

Руският президент Владимир Путин, който през януари подписа договор за стратегическо партньорство с Иран, призова за незабавно прекратяване на военните действия между двете страни.


Поставете оценка:
Оценка 3.2 от 37 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Последния Софиянец

    33 13 Отговор
    В момента на Израел помагат САЩ, Англия, Франция, България, Гърция, Кипър.

    Коментиран от #13, #15

  • 2 Да е ясно!

    29 38 Отговор
    тРяпков е безгласна буква в този случай.

    Коментиран от #36

  • 3 Тео

    35 8 Отговор
    Страшно дни и години очакват човечеството!
  • 4 БлуΔницата УкраИна

    26 16 Отговор
    И просячето клоун не е съгласно
    ФАЩ да подкрепят мушетата
    а на него да не подхвърлят нищо....
  • 5 БМХ

    28 19 Отговор
    И сащ ще изгорят заради евреите.

    Коментиран от #9

  • 6 ТРЪМП СЕ ОКАЗА ГЛУПАВ

    42 14 Отговор
    СЪС СЛУГУВАНЕТО НА НЕТАНЯХУ И ТОВА ЩЕ МУ ИЗЯДЕ ГЛАВАТА
  • 7 Вие сте достатъчно мощни

    33 17 Отговор
    и зад вас са 2/3 от света и можете да предупредите това тройно зло САЩ, Израел и Великобритания да спрат тази война, ако не искат да им спрат петрол, метали, редки метали и т.н. и да ги блокират. Не спрете ли това зло, света ще се затрие.

    Коментиран от #14

  • 8 Абе

    23 9 Отговор
    Къде е НАто бе? Питам и отговор не искам.

    Коментиран от #11, #18

  • 9 Тео

    22 6 Отговор

    До коментар #5 от "БМХ":

    Те САЩ са евреите👹🔯
  • 10 Руското ПВО С -400

    24 29 Отговор
    е напълно унищожено.

    Коментиран от #22, #26, #27

  • 11 А къде е великата матушка?

    22 24 Отговор

    До коментар #8 от "Абе":

    Нали е съюзник на Иран?

    Коментиран от #17

  • 12 Kaлпазанин

    26 4 Отговор
    Светът вече е пламнал ,само дето някои не го разбират .
  • 13 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 14 Като в Сирия?

    14 17 Отговор

    До коментар #7 от "Вие сте достатъчно мощни":

    Или като Вторая в Украйна?👍😄✌️

    Коментиран от #20

  • 15 Глупава

    16 12 Отговор

    До коментар #1 от "Последния Софиянец":

    Анти-българска пропаганда, знаем кой дава поръчката
  • 16 Америка вече не вярва на сълзи

    12 11 Отговор
    Това го чака и путин
  • 17 Митя Медведа........

    10 9 Отговор

    До коментар #11 от "А къде е великата матушка?":

    Само да си лъсна обувките и отивам да помагам.
  • 18 Какво да дири

    11 3 Отговор

    До коментар #8 от "Абе":

    НАТО там?

    Коментиран от #23

  • 19 си дзън

    7 5 Отговор
    Руснаците играят театър. Агент Краснов (Тръмп) е техен човек.
  • 20 Какво в Сирия и какво в Украйна

    9 2 Отговор

    До коментар #14 от "Като в Сирия?":

    Ти прочете ли какво пише бе цигане?
  • 21 Време е!

    9 14 Отговор
    САЩ и Израел поставят арабите в ред!
  • 22 Това е....

    8 4 Отговор

    До коментар #10 от "Руското ПВО С -400":

    Прекрасно....
  • 23 Как какво

    18 5 Отговор

    До коментар #18 от "Какво да дири":

    Нали ужким са миротворци НАТО? Ужким де, щото всички знаем, че НАТО е агресивен и вреден съюз за света!

    Коментиран от #40, #46

  • 24 Русия предупреждава

    9 5 Отговор
    Може да предупреждава, но е ясно, че такава дестабилизация отдавна е в ход и САЩ и Израел много не ги интересуват позициите на Москва, Пекин и който и да е. С предупреждения и декларации светът не се управлява. Вижда се, че ООН няма абсолютно никакво влияние върху ставащото в Близкия изток. Русия беше безучастна при атаките на Либия и Ирак, както и при смяната на режима в Сирия. Китай въпреки, че се хвали с новите си страхотни оръжия също е предпазлив. Нищо добро не очаква Иран за съжаление.
  • 25 Рябков

    11 12 Отговор
    След като бъде елиминиран аятолахът, следващите сте вие с Путин, Медведев, Дугин и други чугунени Кремълски болшевишки кратуни. Да се готви и джуджето Ким от С. Корея.
  • 26 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 27 Ами

    12 6 Отговор

    До коментар #10 от "Руското ПВО С -400":

    С 400 има само Турция! Това запада да плаща за лъжи и да оопростачва деца е тотално дъно! Запада никога не е бил в положение на най жалките на света като сега, разпространители на лъжи и пропаганда!

    Коментиран от #31, #33, #37

  • 28 Бай Иван

    11 7 Отговор
    Рашките от три години бомбят иначе разбираш ли сега предупреждавали .. ай да ви ...

    Коментиран от #30, #48

  • 29 Шмекер

    8 9 Отговор
    Кремълските лъжи обичат простите хора, а простите хора обичат кремълските лъжи. Затова и не виждат, че се започна девети кръстоносен поход за защита на светите земи.
  • 30 Те 8 години предупреждаваха

    3 2 Отговор

    До коментар #28 от "Бай Иван":

    за да не бомбят сега, но ти пак с лъжи и глупости на САЩ се занимаваше!
  • 31 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 32 Хаха

    4 3 Отговор
    Ейй чак и предупреждения взеха да отправят ушанките.
  • 33 Както

    3 4 Отговор

    До коментар #27 от "Ами":

    и да се въртиш, не може да изтриеш срама руски.

    Коментиран от #35

  • 34 Разбрах

    3 2 Отговор

    До коментар #31 от "Не разбрахте ли,":

    че запада е ударил тотално дъно да оопростачва глупави деца и да ги ползва за евтини глупачета драскащи лъжи и детска пропаганда! Тава да стигне дъното на света, е тоталният срив на запада!
  • 35 Какъв по голям срам

    3 2 Отговор

    До коментар #33 от "Както":

    да ти се радват, че си евтино глупаче, докато унищожават Европа! Никога не съм вярвал, че запада ще падне да оопростачва деца!
  • 36 Путин жената

    3 2 Отговор

    До коментар #2 от "Да е ясно!":

    И аз съм безгласна буква
  • 37 ники

    1 0 Отговор

    До коментар #27 от "Ами":

    Вече и Индия и Китай също имат с400.....прав си че иран нямат
  • 38 ГанЯ

    2 0 Отговор
    Близкия изток отдавна е дестабилизиран 😃
  • 39 Ехо

    5 1 Отговор
    Страшна цензура в Израел. Израел заприлича на Газа. Видео питат някакъв отговорен фактор , защо започнахме всичко, не знаехме, че Иран имат такива ракети. Слеф ЖК лъсна и истината за израелските служби. Могат да правят само атентати и да убиват хора.
  • 40 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 41 Хапчетата

    1 1 Отговор

    До коментар #40 от "ОпОп":

    няма да ти помогнат да не си евтино глупаче и да покажеш падението на запада как оопростачва деца и ги кара да лъжат и да се излагат.
  • 42 Хмм

    1 1 Отговор
    навремето ирански студенти атакуват американското посолство и вземат 66 заложници за 444 дни
  • 43 Макробиолог

    2 1 Отговор
    Администрацията на Тръмп е раздвоена по въпроса дали да влезнат в войната и с двата крака.Могат ли САЩ да подравнят Иран?Да.,но пръво--това означава радиационно заразяване на обширни територии около ядр инсталации,което не може да бъде скрито от света и втора---дори и 10 убити американци в някоя от околните бази ще дадат повод Тръмп да бъде импичнат.Има и трето за десерт --не е известно дали и с какво Раша и Китай ще решат да помогнат.
  • 44 А бе тези

    2 0 Отговор
    нали имаха договор за взаимопомощ с Иран? Какво правят да спрат атаката срещу Иран, освен празни приказки?
  • 45 Смешник

    1 0 Отговор
    Ами хайде намесете се помогнете на аятоласите вашия съюзник в Брикс Иначе чичо Дончо ще се разпищоли съвсем
  • 46 Нали ужким

    1 2 Отговор

    До коментар #23 от "Как какво":

    Русия има договор за взаимопомощ с Иран? Май не струва и пукната пара, нали?

    Коментиран от #50

  • 47 Пламен

    1 0 Отговор
    Рашастан предупреждава....това виц ли е

    Коментиран от #49

  • 48 Васил

    1 1 Отговор

    До коментар #28 от "Бай Иван":

    Ти му подаваш ръка и му викаш здравей бай Иване ,а той гледа за ..я да те хване .
  • 49 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 50 Що бе

    0 1 Отговор

    До коментар #46 от "Нали ужким":

    Някой ти се обади да ти каже, че не си помагат или бързаш да покажеш пропадналият запад как е оопростачил поредното глупаво и безродно дете?