Отидете към основна версия

14 777 17

Новото Mondeo пристига догодина

  • ford-
  • mondeo-
  • женева 2011
Снимка: AutoExpress

Британското сп. AutoExpress публикува първите компютърно генерирани изображения на следващото поколение Ford Mondeo. Моделът трябва да дебютира следващия март на салона в Женева.

Ако предположенията на англичаните се окажат правилни, бестселърът със световно име ще наследи доста от дизайнерските особености на концепта Evos. Главна стилистична особеност на новото Mondeo явно ще бъдат доста тънките фарове. Досега автомобилите на компанията се отличаваха с внушителна предна оптика, но модата очевидно се променя.

Първоначално моделът ще се предлага със стандартни бензинови и дизелови двигатели, базов сред които ще стане 1.6-литров агрегат от серията EcoBoost с мощност 150 к.с. Година-две след пазарния дебют се очаква появата на хибридна версия, която ще може да се зарежда от битовата мрежа.

Вариантът с комбинирано задвижване ще може да изминава около 80 км само на ток. Традиционните мотори обаче също ще бъдат доста икономични. Всички модификации без изключение ще бъдат оборудвани със система за автоматично гасене и стартиране на двигателя в задръстване и активна аеродинамика, която затваря или отваря ламелите на радиаторната решетка в зависимост от скоростта на движение и температурата на двигателя.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини