По адрес на VAG често могат да се чуят обвинения в твърде активно споделяне на платформи между различните марки в състава на концерна. Немците обаче никога не са стигали дотам, че да възложат на Audi да разширяват гамата си с микробус на базата на Transporter.
Това изобщо не е попречило на чешкия дизайнер Ростислав Прокоп да разработи идеята за T6 с емблемата с четирите кръга. При това концептуалният му микробус е не просто луксозна версия на Multivan, а истински "назобан" RS.
Audi TS6-V8, както Прокоп е нарекъл творението си, изглежда злокобно точно колкото предполага името му. В предницата доминират черна радиаторна решетка и потъмнени фарове от A6 (C7).
Калниците, естествено, са раздути значително, за да поемат 20-цоловите колела Vossen Wheels. Въздушното окачване пък позволява на TS6 да лепне за пътя като ютия.
Дръжки на вратите, както и самата странична плъзгаща се врата, липсват. Прокоп е премахнал и чистачката на задното стъкло, а ауспухните накрайници са интегрирани в задната престилка - всичко в името на чистата линия.
Audi TS6 обаче не е само фасон и заслужава името си с подходяща моторизация. Под предния капак намира място 4.0-литров V8 с два турбокомпресора от RS6, който - естествено - задвижва четирите колела. Мощността му обаче за всеки случай е увеличена от заводските 605 на 850 к.с.