Автомобил, принадлежал на принцеса Катрин Мидълтън, херцогиня на Кеймбриж и съпруга на престолонаследника принц Уилям, бе обявен за продажба в електронния аукцион eBay. Обявата е публикувана от 21-годишния Сони Бразил. Противно на очакванията, младежът не предлага нито Rolls-Royce или Bentley, нито дори Jaguar, а скромен Volkswagen Golf IV.
Именно тази кола Мидълтън карала по време на следването си в университета Сейнт Андрюс в Единбърг, където се запознава с принц Уилям. През 2001-ва тя платила за синия Golf еквивалента на около 17 500 долара, но днес стартовата му цена в eBay е почти двойно по-висока - $32 225. При това специалисти предполагат, че Бразил ще спечели от возилото много повече покрай истерията с кралската сватба.
Продавачът разполага със сервизна книжка, в която е отбелязано, че докато е била собственичка на колата, принцеса Катрин е навъртяла около 96 500 км. През 2003-а сменила огледало, а през 2006 г. - фар.
Наддаването за автомобила продължава до 24 юли.
Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.