Отидете към основна версия

13 431 9

Това ли е новата Skoda?

  • skoda-
  • octavia-
  • visionc

Фотографи успяха да уловят в обективите си интересна камуфлажна версия на автомобил Skoda. Както се вижда от снимките по-долу, возилото най-вероятно представлява модернизирана версия на новата Octavia, която се появи на бял свят предпремиерно на 11 декември 2012 година.

През март 2013-а беше официалното представяне в Женева, въпреки че европейските продажби стартираха месец по-рано. Според мнозина обновлението идва малко по-рано от очакваното и поради тази причина се заговори, че прикритата с камуфлаж кола всъщност е изцяло нов модел на Skoda.

По непотвърдени данни ако това е рестайлинг версията на Octavia, тя ще се появи в дилърските центрове на марката в началото на следващата година - точно две години след старта на продажбите на модела.

Това, което се вижда от папарашките снимки, е, че предната броня вече не се "усмихва", тоест, видоизменение ще претърпи въздухозаборникът, интегриран в бронята. Задната броня също е различна, а изпъкналите триъгълни щамповани детайли над бронята, които по признание на главния дизайнер на марката Йозеф Кабана са чисто дизайнерски решения, също са изчезнали.

Заради ранната поява на това "муле" по пътищата много специалисти в бранша се питат дали наистина става дума за обновление на Octavia, или под камуфлажната външност се крие съвършено нов автомобил. Спекулациите са, че това е премиум лифтбек, който ще се прави на базата на тазгодишната концепция VisionC (последната снимка). Рендерите по темата не закъсняха.

 

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини