Отидете към основна версия

1 453 13

Бареков: Нямам акт за неплатени данъци

  • бареков-
  • акт-
  • неплатени-
  • данъци

Основното ни искане е за безплатно здравеопазване за децата, заяви лидерът на ББЦ

Снимка: БТА

"Не съм получавал такъв акт. Това е откровен предизборен компромат с участие на държавата. Това, което подаваме към данъчните служби и което все още не е стигнало до тях поради административен хаос, са командировките в телевизията, в която работех за 2011 и 2012 г.” Това заяви в Нова телевизия лидерът на "България без цензура” (ББЦ) Николай Бареков, помолен да коментира публикациите в медиите, че е получил акт за неплатени данъци.

Говори се за 520 хиляди лева, които не излизат по сметките на данъчните.

По думите му върху данъчните служители има натиск от страна на финансовия министър Румен Порожанов под въздействието на Бойко Борисов данъчната ревизия да бъде приключена за два дни, а не за три месеца, какъвто е законовият срок.

Бареков е подал сигнал за това до главния прокурор.

"Ако има някакви неплатени данъци, съм готов да ги внеса веднага, след което ще обжалвам в съда. Така е законово”, допълни лидерът на ББЦ.

"Пълна победа на изборите няма да бъде постигната от нито една партия. Именно затова трябва да се намери консенсус. Нашето основно искане към всеки един кандидат за коалиционен партньор на нашата партия ще бъде да се гарантира безплатното здравеопазване за децата и нивото на образованието”, заяви Бареков.

"Ние сме единствената партия, която написа програма за предстоящите избори. ГЕРБ също написаха, но не я публикуваха. БСП и прехваленият Реформаторски блок обаче нямат програми”, поясни той.

Относно обещанието за 1 милион нови работни места Бареков коментира, че трудовият пазар е изключително динамичен за един тип хора – тези в активна възраст.

"Изключително пасивен е обаче за младите хора и за възрастните, които са на края на трудовия си път. Обявените от нас работни места не са само за хората, които живеят в България. 2,5 милиона българи не живеят у нас, нали идеята е да ги върнем. Как да стане това без работни места”, обоснова се лидерът на ББЦ.

"Създали сме комплекс от мерки, чрез които да дадем стратегическа насока на бизнеса той да създаде тези работни места. Това става чрез административни и данъчни облекчения. Държавата е в тежък финансов колапс. Българската политическа класа трябва да си даде сметка, че ако не преодолее своите различия и не заработи в една посока, а именно да освободи бизнеса и да му даде възможност да диша, това няма как да се случи”, на мнение е Николай Бареков.

На въпрос колко средства влага Христо Ковачки в кампанията на ББЦ, той заяви, че влага субсидията на партия „Лидер”.

"В тази партия има сериозно присъствие на българския бизнес и смятам, че когато един политик не иска да бъде двуличник, той трябва да застане и да подкрепи бизнеса. Не ме е срам от това”, аргументира се Бареков.

"Единствените, които не купуват гласове, сме ние. ГЕРБ и ДПС основно правят това, защото имат структурите, полицията ги пази, прокуратурата не смее да им скача. Те имат и необходимите пари. За да купуваш гласове, трябва да имаш организация, която да се занимава с това”, заяви лидерът на ББЦ.

На директните въпроси, на които ще отговорят и останалите лидери на партии, Бареков отговори, че харчи по 2-3 хиляди лева на месец, като основна част от тази сума са разходите за бензин за обиколките в страната, че носи фланелки за по 3 лева с лика на Ботев и Левски, кара „KIA“.

Като най-нереалистично обещание определи това на ГЕРБ да санира панелките, като че това е най-важно в държавата. Отказа да коментира Радан Кънев, за Местан асоциациацията му бе с „мазен“, за Миков – посредствен, а за Борисов – двуличник. Като най-добро свое качество посочи добронамереността си, а като най-големия си кръст - че е влязал в политиката и е объркал сметките на големите.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини

Новини по градове:
Новини Айтос, Новини Балчик, Новини Банкя, Новини Банско, Новини Благоевград, Новини Бургас, Новини Бяла, Новини Варна, Новини Велико Търново, Новини Велинград, Новини Видин, Новини Враца, Новини Габрово, Новини Добрич, Новини Каварна, Новини Казанлък, Новини Калофер, Новини Карлово, Новини Карнобат, Новини Каспичан, Новини Китен, Новини Кнежа, Новини Козлодуй, Новини Копривщица, Новини Котел, Новини Кресна, Новини Кърджали, Новини Кюстендил, Новини Летница, Новини Ловеч, Новини Лом, Новини Луковит, Новини Мездра, Новини Монтана, Новини Несебър, Новини Нова Загора, Новини Нови Пазар, Новини Обзор, Новини Оборище, Новини Омуртаг, Новини Павликени, Новини Пазарджик, Новини Перник, Новини Петрич, Новини Плевен, Новини Пловдив, Новини Поморие, Новини Правец, Новини Радомир, Новини Разград, Новини Разлог, Новини Русе, Новини Самоков, Новини Сандански, Новини Сапарева Баня, Новини Свети Влас, Новини Свиленград, Новини Свищов, Новини Своге, Новини Севлиево, Новини Силистра, Новини Симитли, Новини Сливен, Новини Смолян, Новини Созопол, Новини Сопот, Новини Средец, Новини Стара Загора, Новини Стрелча, Новини Суворово, Новини Тетевен, Новини Троян, Новини Трън, Новини Трявна, Новини Тутракан, Новини Търговище, Новини Харманли, Новини Хасково, Новини Хисаря, Новини Царево, Новини Чепеларе, Новини Червен бряг, Новини Черноморец, Новини Чипровци, Новини Чирпан, Новини Шабла, Новини Шумен, Новини Ябланица, Новини Ямбол, Новини Всички градове