Синдикатът на железничарите в България (СЖБ) – КНСБ организира протестен митинг пред сградата на Министерство на транспорта, информационните технологии и съобщенията на 30 май 2012 г. от 13.00 ч., съобщиха от КНСБ.
Митингът е под надслов "Не на унищожаването на българската железница". КНСБ искат - запазване на работните места, запазване на социалните придобивки при пътуване на българските железничари, членовете на техните семейства и на пенсионерите от системата на железопътния транспорт.
От днес започва подписка във всички региони на страната в подкрепа на исканията на българските железничари.
При нерешаване на проблемите, стачният комитет ще подготви и проведе регионални протестни митинги за защита правата и икономическите интереси на българските железничари.