Отидете към основна версия

1 170 0

Възможни валежи на 24 май

  • прогноза за времето-
  • дъжд

През нощта валежите почти навсякъде ще спрат, а облачността ще намалее. 

На 24 май отново ще има валежи от дъжд – главно в следобедните часове. Очакват се и гръмотевици. Повече слънце ще има преди обяд, но в отделни райони не са изключени и превалявания. Максимални температури между 18° и 23°, в София 18-19°. През нощта срещу петък от север ще започнат наредени валежи и след полунощ в Северна България се очакват по-значителни количества. Ще се усили и вятърът от север, съобщават от НИМХ при БАН.

Атмосферното налягане ще бъде по-ниско от средното за май и през деня слабо ще се понижи.

Над планините ще бъде предимно облачно и ще има валежи. Очакват се и гръмотевици. Ще духа до умерен североизточен вятър. Максимална температура на 1200 метра 13°, на 2000 метра 6°.

Над Черноморието преди обяд ще бъде предимно слънчево, след обяд с купеста облачност. На отделни места ще превали. Максимални температури 19-22°. Температура на морската вода е 18-19°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини