Благодарение на анкетната комисия по случая „Хохегер” е сезирана Държавна финансова инспекция и тя даде препоръки 500 000 евро по договора с Пловдивския панаир да бъдат върнати в държавния бюджет, защото не е извършена обществена поръчка. Работата на комисията беше да установи за какво са похарчени 1,5 млн. евро от парите на данъкоплатците по казуса „Хохегер” и какво са получили те срещу това. Не стана ясно за какво са похарчени тези пари. Това заяви на пресконференция народният представител от ПП ГЕРБ от 41-то Народно събрание и председател на „Временна анкетна комисия за изясняване на изнесените в медийното пространство факти и обстоятелства относно лобисткия скандал свързан с управлението на Тройната коалиция и предоставените 1,5 милиона евро на австрийския лобист Петер Хохегер”, Димитър Главчев по повод дейността на временната парламентарна комисия „Хохегер”.
Той припомни историята на случая с договорите с Петер Хохегер от 2006 и 2007 година за изчистване имиджа на България. „Ние не сме се занимавали в комисията със социално битовите проблеми, а с това как са изхарчени публичните финанси. Единият договор с Пловдивския панаир е за 500 000 евро. През 2007 г. Министерски съвет възлага на Петер Хохегер да изчисти образа на България за 1.5 млн. евро”, припомни Главчев. По думите му на 20 юли 2006 г. Министерски съвет обсъжда дали и как да освободи Пловдивския панаир от дивиденти. „Взима се решение от 1 август панаирът да бъде освободен от дивидент. Много от министрите не са били подготвени. Учудващо е как Хохегер е бил подготвен ден преди обсъждането. Моника Йосифова е сключила договор с Хохегер за юридическо обслужване на 15 май 2006 г., т.е. два месеца по-рано”, обясни Главчев.
Той уточни, че Моника Йосифова е получила по договора с Пловдивския панаир 239 000 евро като подизпълнител по договора. „Не ни е било работа да се занимаваме с дейността на Моника Йосифова, а с това как са били изхарчени парите на данъкоплатците, какво е свършено срещу 3 млн. лв. Най-простият начин беше Моника Йосифова да свали данъчната тайна, както направи Цветан Цветанов и да се види какво се е случило”, коментира Димитър Главчев. Той бе категоричен, че не е защитен финансовият интерес на държавата по договорите с Хохегер.
Според народния представител от ГЕРБ в 41-то Народно събрание Румен Иванов, по време на управлението на Тройната коалиция публичните финанси на държавата са се раздавали от близкото обкръжение на премиера Сергей Станишев – Моника Йосифова и Росен Карадимов. „Отправихме искането до НАП, за да се види дали Карадимов е в конфликт на интереси. Той е запазвал земи по Северното Черноморие за Моника Йосифова, за което е получавал пари. Той е бил консултант в комисията, която е трябвало да проведе обществената поръчка и на базата на неговата препоръка комисията е избрала Петер Хохегер. Цялата афера Хохегер се оказа страница която явно бившият премиер иска много бързо да затвори", коментира Иванов. По думите му цялата афера е започнала с една лъжа на Моника Йосовофа, която първоначално е казала, че не познава Хохегер, а после се е извинила за това. „Каза, че не е имала никакви бизнес отношения с Росен Карадимов, после се оказа, че е имала”, добави Иванов.
Бившият народен представител от ГЕРБ Петър Петров посочи, че са били публикувани фактури от плащания между Моника Йосифова и Росен Карадимов. „Близо 200 000 лв. са изплатени на Росен Карадимов от Моника Йосифова. Фирма „Пи ар консултинг”, е на жената на Росен Карадимов. Фирмата няма персонал. Жената на Карадимов, с която той няма брак, но живеят заедно, е учител по балет. 500 000 лв. са били преведени от фирмата на Моника Йосифова на „Пи ар консултинг”, а Йосифова заявява, че не знае тази фирма”, коментира той.