Отидете към основна версия

673 0

Скъпите лондонски офиси вече изглеждат по-изгодни

  • лондон-
  • доходността-
  • европейски-
  • frank-
  • knight-
  • имоти-
  • knight frank

Лондон продължава да бъде най-скъпата бизнес локация в Европа, но цената за покупка на офис, сравнена с наемите, вече е по-голяма в Мадрид, Париж, Дъблин, Мюнхен, Барселона и Стокхолм, сочи анализ на Knight Frank, цитиран от Ройтерс.

Според данните на консултантската компания в сферата на недвижимите имоти, доходността от наем (мерна единица, която се движи обратно на цената и е ключов показател за инвеститорите в имоти) е нараснала с цял процентен пункт в Лондон през последните шест месеца с влошаването на условията на глобалния кредитен пазар.

Доходността от бизнес имоти обаче остава по-статична в останалата част на региона. В резултат, доходността от качествени офиси във финансовия център на Европа е била 5 процента, но в други европейски градове е 4 на сто.

Въпреки това Лондон остава най-скъпият европейски град за наем не само на първокачествени офис площи, но също и на дистрибуционни складове и търговски обекти с добро местоположение.

„Корекцията на доходността, която вече беше отчетена във Великобритания, тепърва ще става по-изразена в другите големи европейски центрове“, смятат от Knight Frank.

Фактът, че това се случи, без да свали Лондон от върха на европейската класация по наеми, е силен аргумент в полза на града като инвестиционна дестинация, казват анализаторите.

Наемите на качествени офиси в Уест Енд в Лондон са 1607 евро за квадратен метър годишно, докато тези на дистрибуционни складове около летище Хийтроу са 212 евро/кв. м, а търговски обект в моловете в британската столица може да се наеме срещу 6427 евро/кв. м, сочат данните на Knight Frank.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини