Престъпна група, занимавала се с международен трафик на наркотични вещества, бе неутрализирана днес в Пловдив. Специализираната операция е реализирана от служители на ГДБОП и колегите им от Пловдив. В нея са участвали служители на Областната дирекция и представители на Агенция „Митници”. В ареста са задържани трима мъже, съобщават от пресцентъра на ВМРО.
Акцията е стартирала тази сутрин към 8.00 часа в пощенски клон в пловдивския квартал „Коматево”. При получаване на колет са задържани Д.С./61 г./ и синът му И.С./30 г./. При огледа на пратката, която идвала от Латинска Америка, служителите на ГДБОП намерили укрити два пакета с прахообразно вещество.
На полевия тест то реагирало на кокаин, а общото му тегло било 110 грама.
По първоначална информация И.С. е един от организаторите на международния канал. Минути по-късно близо до пощенския клон бил заловен и вторият организатор – И.Г. /47 г./, криминално проявен и многократно регистриран в полицията.
Установено е, че дрогата била предназначена за разпространение в Пловдивския регион. Тримата са задържани в полицейския арест в рамките на 24 часа. Материалите по случая са докладвани в Софийска градска прокуратура и Пловдивска окръжна прокуратура.