Отидете към основна версия

3 857 4

Маскирани обраха магазин в Асеновград! Задигнаха 20 бона

  • маскирани-
  • обир-
  • магазин

В полицейския арест са отведени 54-годишен варненец и пловдивчани на 45 и на 35 години

Снимка: shutterstock

Апаши задигнаха 20 000 лева от хранителен магазин в Асеновград. Кражбата е извършена на 2 декември към 6 часа сутринта.

Парите са откраднати от взломена каса, монтирана в офис към търговския обект, а в помещението извършителите са влезли през прозорец с помощта на стълба. Освен парите, били отнети и записващо устройство и 20 стека цигари от различни марки.

След преглед на предоставени записи от камерите на Агенция пътна инфраструктура и сектора за видеонаблюдение към оперативната дежурна част на дирекцията, криминалистите успели да засекат автомобила на извършителите, а по обяд да задържат и самите тях.

В полицейския арест са отведени 54-годишен варненец и пловдивчани на 45 и на 35 години. И тримата са с богато криминално минало и осъждани, известни за касоразбивания и взломни кражби. В хода на извършените претърсвания са иззети маски, отвертки, щанги – тип „кози крак“, радиостанция, 15 хиляди лева и други веществени доказателства.

С постановление на Районна прокуратура – Асеновград мъжете са привлечени като обвиняеми, а мярката им за задържане е удължена за срок до 72 часа.

Поставете оценка:
Оценка 2.8 от 4 гласа.

Свързани новини