Кокаин, укрит в климатичната инсталация на лек автомобил, са иззели полицаи от Костинброд, съобщиха от Областна дирекция на МВР - София.
В петък малко след полунощ при специализирана полицейска операция по линия „наркотици“ криминалисти от РУП - Костинброд, спрели на изхода на града в посока столицата лек автомобил Renault Megan. Извършен бил личен обиск на водача - криминално проявения местен жител Е.В. (35 г.), както и оглед на автомобила.
В специално обособен тайник във въздуховодите на климатичната инсталация на колата полицейските служители открили три хартиени пакетчета с бяло прахообразно вещество (кокаин) с тегло около 3 грама.
При последвалото претърсване в дома на Е.В. е намерен и иззет 9-милиметров газов пистолет „Волтран“, нерегистриран по надлежния ред.
Мъжът е задържан с полицейска заповед за 24 часа. По случая е образувано досъдебно производство, уведомена е районната прокуратура в Костинброд.