Отидете към основна версия

3 003 29

Мъжете, които са пушили марихуана, са по-плодовити

  • марихуана-
  • плодовитост-
  • мъже-
  • изследване-
  • спрерматозоиди

Това твърди ново изследване, проведено от екип на Харвардския университет

Снимка: shutterstock

Учени от Харвардския университет са установили, че мъжете, които на младини са пушили марихуана или дори само са я опитвали, са по плодовити и спермата им е с по-добро качество, съобщава в Daily Mail.

Екипът на д-р Хорхе Чаваро провел опити с 600 мъже, посетили клиника за изкуствено оплождане.

Специалистите изследвали качеството на тяхната сперма, а след това участниците трябвало да попълнят въпросници, в които да опишат и споделят опита си с употребата на марихуана.

Резултатите показали, че хората, употребявали в миналото канабис, са с по-жизнени и енергични сперматозоиди и съответно по-плодовити.

Учените обаче предупреждават да не се прави причинно-следствена връзка между употребата на канабис и по-високата плодовитост.

По думите на автора на изследването д-р Хорхе Чаваро нещата се обясняват с тестостерона.

Мъжете с по-високи нива на този хормон обикновено са с по-добро качество на спермата. Едновременно с това тестостеронът ги тласка към рискови поведения, каквото е пушенето на канабис.

От направените изследвания било установено, че пушачите на марихуана притежавали концентрация на сперматозоиди в размер на 62,7 милиона за милилитър. При хората, които никога не били употребявали леката дрога, това число се оказало 45,4 милиона.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини