Отидете към основна версия

1 423 3

Левски порази Ботев с гол в последната секунда

  • левски-
  • ботев-
  • "георги аспарухов"

Столичани спретнаха обрат пред опразнените трибуни на "Георги Аспарухов"

Снимки: БТА/AP

Отборът на Левски записа много ценен успех, надигравайки Ботев (Пд) на своя "Георги Аспарухов" с 2:1 в мач от 5-я кръг на родната ни "А" група.

26-кратните шампиони не се повлияха от факта, че играят пред празни трибуни поради наказание и сътвориха страхотен обрат, след като губеха с 0:1 от началото на срещата.

Резултатът бе открит в полза на гостите от Цветелин Чунчуков в 18-ата минута. Футболистът на "канарчетата" се възползва от груба грешка на Стефан Велев и отблизо с глава опъна мрежата. Това бе негов първи гол в "А" група.

В 50-ата минута обаче опитите на "сините" да установят преса, дадоха резултат. Владимир Гаджев стреля с удар от от около 35 метра, търсейки изненадата, и топката влетя в долния ляв ъгъл на Михаил Иванов за 1:1.

7 минути по-късно голмайсторът за Левски изпълни корнер. Георги Сърмов отправи удар с глава, а топката срещна последователно напречната греда, а след това и левия страничен стълб на вратата на Ботев.

До края Левски се хвърли в търсене на пълния успех и бе възнаграден за усилията си в самия му край.

Играчите на Велислав Вуцов сгрешиха една топка и я предоставиха на "сините". Гаджев комбинира с Прохазка в дясно, той центрира и Луис Педро с глава матира вратаря на Ботев, оформяйки и крайното 2:1 в полза на столичани.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини