Отидете към основна версия

860 0

САЩ размаза Словения и е на полуфинал

  • сащ-
  • баскетбол-
  • словения

Шестима играчи завършиха с двуцифрен актив при триумфа със 119:76

Снимка: БТА/АР

Баскетболистите на САЩ очаквано се класираха за полуфиналите на световното първенство, след като отнесоха Словения със 119:76 и ще се изправят срещу Литва за влизане във финала в четвъртък.  Хората на Майк Кжижевски водеха на почивката само със 7 точки, но след това просто пометоха европейците, които след като загубиха вяра се превърнаха в боксова круша за своя съперник. 

Основното предимство на американците дойде от борбата под двата коша, която бе спечелена с 53-38, като янките овладяха цели 23 топки в нападение, което естествено им донесе огромно предимство. Победителите спечелиха второто полувреме със 70:34, след като в първите 20 минути техните съперници стояха прилично на терена и не допуснаха разликата да стане много голяма. 

Шестима играчи на победителите завършиха с двуцифрен актив, като Клей Томпсън бе най-резултатен с 20 точки. Джеймс Хардън и Кенет Фарийд добавиха по 14, като крилото овладя и 10 борби. За Словения Горан Драгич вкара 13 точки, но като цяло бе ограничен в действията си от солидната защита на съперника.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини